Londýn, hlavné mesto možností

Autor: Diana Baloghová | 12.6.2015 o 11:43 | Karma článku: 4,06 | Prečítané:  1154x

Súčasťou môjho tohtoročného pobytu v Spojenom kráľovstve bola aj vytúžená návšteva Londýna. Za 10 hodín, 25000 krokov a 20 kilometrov sme toho stihli viac než dosť.

Určite sa nedá opísat všetko, čo sme zažili, čo sme videli, čo sa nám stalo a všetko čo sme cítili, ochutnali a počuli. Londýn ponúka nesmierne množstvo rôžnych aktivít pre každý druh turistu. Isteže môžete navštíviť múzeá , alebo galérie a vidieť kus histórie, aj moderného umenia. Avšak ak chcete vidieť skutočnú atmosféru Londýna, choďte do ulíc! Vyrazte von a všímajte si každý jeden aspekt tohtoúžasného celku. Či už historické budovy, turistické centrá , alebo novodobú architektúru, všetky materiály a farby, ktoré napriek tomu, že sú úplne odlišné, skvele sa k sebe hodia a sú dokonale skombinované. Všímajte si Anglickú precíznosť a citlivosť na každý detail. Toto mesto tiež ponúka množstvo rôznych spôsobov dopravy.. Kedy ste si naposledy povedali, že namiesto autobusu si domov zoberiete loď? Londýn má taktiež metro, ktoré je mimochodom zdarma v prípade ,že ste do Londýna prišli vlakom.

Teraz sa však presuňme k mojej skúsenosti. Londýn som si vždy predstavovala ako preplnené , rušné mesto, kde nikto nemá čas zastaviť a chvíľu si oddýchnuť. Opak je však pravdou. Uprostred rušných ulíc môžeme nájsť pokojné zelené parky s jazierkami, alebo malé tiché kaviarničky.

Naša cesta začala okolo 11 hodiny, keď sme vystúpili z vlaku . Ráno, kým sme sa prechádzali popri Temži sme videli typický oblačný Londýn. Navštívili sme M&Ms world , kde bolo krásne vidieť rozdiel medzi Slovenskom a Anglickom. Tu sa cení nápad a zápal. Človek , ktorý je dosť šikovný a pribojný si tu veľmi ľahko dokáže nájsť cestu a ľudia ho ocenia. Myslíte si , že by sa taký M&M world na Slovensku uživil? Alebo nejaký podobný obchod? Tu na to ľudia proste majú, tak si doprajú, idú na výlet, na obed. Neriešia peniaze, pretože ich majú dosť a nemusia obracať každú „libru“ . Samozrejme sú tu aj nejaké výnimky, ale väčšina ľudí žije nad Slovenské pomery. V M&Ms svete sme videli “laboratórium“ na cukríky, cukríkových Beatles , ale mali sme aj možnosť vytvoriť si svoj vlastný cukrík s nápisom .

Neskôr sme prešli popri Piccadilly circus a veľmi zaujímavom obchode Cool Britania so suvenírmi od výmyslu sveta. Tu sme nakúpili v obchode Whole foods, kde sa nájde každý zdravo aj menej zdravo jediaci človek. A odtiaľ som išla prvýkrát na metre. Vystúpili sme pri Big Bene a absolvovali sme prechádzku popri popreží Temže, cez London Eye , Shakespearovo divadlo Globe , až ku Tower Bridge, odkiaľ sme išli loďou do Greenwichu, kde je okrem nultého poludníka aj najväčší a najkrajší park aký som kedy videla. Prehliadku sme ukončili pri Buckinghambskom paláci, ktorý sme samozrejme nemohli vynechať. Ak máte turistom čo ponúknuť, určite prídu. Ak by som mohla na Slovensku niečo zmeniť, určite by to bol rozvoj služieb, aby sme mohli turistom ukázať to, na čo môžeme byť právom hrdí. Našu kulúru, folklór, či vynikajúce jedlo. Veľmi sa mi páči mentalita Anglických ľudí , ktorí sú veľmi milí a vždy poradia a pomôžu. Môžem ovedať že som znova videla kus sveta, niečo o čom som vždy snívala .Myslím si,že za jeden deň sme viac z Londýna ani vidieť nemohli. Môžem povedať že toto mesto mi dalo veľa a určite každému človeku odporúčam aspoň raz ho navštíviť :)

Viac fotiek na instagrame: @dianabaloghova

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?